Лайнекс

Будівництво саун

Сауна вважається чудовим місцем для відпочинку. Крім того, всім відомо, що регулярне відвідування саун сприяє покращенню імунітету, відновлює фізичний та психологічний стан.

Сауну можна вважати альтернативою фізичним навантаженням: один банний сеанс прирівнюється до зарядки або прогулянки швидким кроком. А пара в сауні, відкриваючи пори, виводить шлаки та токсини, заспокоює нервову систему та омолоджує шкіру. Особливо корисна лазня для представниць прекрасної статі, тому що через щоденне використання косметики пори закупорені. Однак після відвідування сауни шкіра стає оксамитовою, м’якою і ніби світиться. Варто додати, що лазневі процедури позитивно впливають і на внутрішні органи, даючи можливість трохи відпочити.

Найбільш популярними на українському ринку вважаються фінська сауна та турецький хамам.

Каталог обладнання

Фінська сауна

Фінська сауна – рідна сестра слов’янської парної лазні. Відмінність полягає у тому, що повітря в приміщенні має дуже низьку вологість (10-25%), а температуру в межах 90-120 градусів. Саме через низький рівень вологості жар переносити дуже легко (не так як у слов’янській лазні або в турецькому хамамі). Фінська сауна має гарний терапевтичний ефект: стимулює роботу потових залоз, посилює опірність організму різним вірусам та бактеріям.

За технікою будівництва фінська сауна нічим не відрізняється від слов’янської лазні: піч, кілька полиць, обшивка з натуральної деревини, двері та освітлення. Серцем сауни є кам’янка – вона може бути будь-якою: дров’яною, газовою, електричною. Особливо популярна електрична, оскільки вона легка у встановленні та експлуатації, має пульт управління, який контролює температуру в сауні. Піч має відкрите розташування каменів, бо вони швидко нагріваються і відразу віддають тепло в простір. Для обробки використовують деякі хвойні та листяні породи, серед них сосна, липа, фінська ялина, вільха, африканський баш, канадський кедр. Тільки натуральні дерев’яні породи здатні зберігати свій аромат та зовнішній вигляд довгі роки.

 

Турецький хамам

Турецька лазня – це не тільки розслаблення та умиротворення, а й ціла східна культура. Здавна турецькі лазні вважаються витвором мистецтва. І сьогодні, відвідавши одну з них, ви будете вражені красою та зручністю. За своєю будовою хамам нагадує римську терму. Традиційна турецька лазня відрізняється поєднанням доволі низької температури (до 55-60 градусів) та високої вологості. Сама назва «хам» у перекладі з арабської означає «жар». І цей жар турецький хамам набуває за допомогою пари. Спочатку будівництво саун і лазень за турецькою технологією передбачало, що всі парні опалюватимуться котлом з окропом, встановленим у технічному приміщенні. Труби, що йдуть від нього, прокладалися під підлогою, так щоб пара нагрівала всі поверхні, у тому числі і лави, і масажні столи. Сучасне будівництво саун та лазень вже не користується такою схемою. На зміну котлу прийшло сучасне компактне обладнання, що дозволяє облаштувати хамам у власному будинку чи квартирі. Головним елементом у будівництві хамамів є парогенератор. Він перетворює воду на пару і подає її в основні приміщення.

Стандартний набір для будівництва хамама включає наступне обладнання:

  • парогенератор, розташований у підсобному приміщенні, який здійснює подачу пари в парну;
  • традиційна для хамаму курня із двома зливними кранами;
  • панель управління, яка може бути як усередині парної, так і зовні;
  • спеціальні двері з жаростійкого скла у металевій рамі;
  • трансформатор для освітлення;
  • система вентиляції;
  • спеціальний клапан для парогенератора, який після кожного використання в автоматичному режимі промиває його і перешкоджає утворенню накипу та відкладень;

Класичний хамам – це окреме приміщення, з кількома кімнатами з різною температурою: роздягальня (близько 28-30 градусів), «соголюк» – головна зала (до 40-50 градусів) та приміщення з «курнею» – великою чашею або басейном з водою. Всі стіни, підлоги, лежанки і лавки виготовляються з мармуру, який добре прогрівається і позитивно впливає на організм людини. Існує багато різних видів обробки хамаму, крім мармуру: керамічною плиткою або мозаїкою. При будівництві хамаму рекомендується зробити стелю у формі бані, щоб конденсат не капав на голову, а стікав по ньому. Для освітлення слід використовувати волого- та термостійкі світильники, а також забезпечити джерело води для підключення кранів для курні.

пылесос для бассейна купить | купить бассейн украина | таблетки для бассейнов | сборные бассейны | солярная пленка | Интернет магазин E-Pool (Епул) - все для бассейна | Химия для бассейна с доставкой по Киеву и Украине | Оборудование для бассейна с доставкой по Киеву и Украине

Scroll Up