Лайнекс

Водопідготовка

Басейн може бути як відкритим, так і закритим, але він повинен постійно відповідати двом вимогам: бути безпечним для здоров’я людей, що купаються, і естетично красивим.

Для того, щоб заняття в басейні приносили задоволення, необхідно подбати про водопідготовку. Щоб ваш басейн не «хворів», потрібно не тільки механічно чистити чашу, а й хімічно обробляти воду.

Хімія для басейну

Фахівці виділяють 4 етапи водопідготовки басейну:

1 етап – дезінфекція води

Сміття, пил, бруд, потрапляючи до басейну, приносять із собою мільйони бактерій та мікроорганізмів, які дуже добре розмножуються у водному середовищі. Без регулярної обробки води купатися в ній буде небезпечно. Хлорні препарати одночасно дезінфектантами та окиснювачами. Тому хлор вважається найнадійнішим та найчастіше застосовуваним засобом боротьби з патогенами та водоростями. Препарати, що містять хлор, пригнічують ферментні системи мікробів, що каталізують обмінні процеси.

Хлорування в басейні слід робити регулярно, підтримуючи необхідну концентрацію вільного хлору у воді. Це недорогий та доступний спосіб. Також для дезінфекції можна використовувати препарати на основі брому та активного кисню.

 

2 етап – коригування кислотно-лужного балансу (рівня рН)

Оптимальним для води в басейні вважається рівень рН в діапазоні 7,0-7,4 (іноді допускається 7,0-7,6). При підвищеному рівні відбувається випад вапняного осаду, вода набуває неприємного запаху і може викликати подразнення очей і шкіри людей, що купаються. Якщо значення занизьке, то це може призвести до корозії металевих деталей басейну, руйнування покриття плиткового шва. Необхідно постійно контролювати та регулювати рівень рН вручну або за допомогою автоматичних станцій контролю та дозування.

 

3 етап – боротьба зі зростанням водоростей

Щоб вода була якісною та чистою, в ній не повинно бути водоростей, з якими, на жаль, іноді важко впоратися. Якщо стінки басейну покриваються слизовим нальотом, відбувається помутніння води, і ви відчуваєте неприємний запах – це все органічне забруднення. Для боротьби з водоростями та зростанням біоплівки у воду додають препарати, що містять альци2 етап – коригування кислотно-лужного балансу (рівня рН)

Оптимальним для води в басейні вважається рівень рН в діапазоні 7,2-7,4 (допускається 7,0-7,6). При підвищеному рівні відбувається випад вапняного осаду, вода набуває неприємного запаху і може викликати подразнення очей і шкіри людей, що купаються. Якщо значення знижено, то це може призвести до металевих деталей басейну корозією металу, руйнуванням покриття плиткового шва. Необхідно постійно регулювати рівень рН за допомогою автоматичних станцій контролю та дозування.

 

4 етап – боротьба зі зростанням водоростей

Щоб вода була якісною та чистою в ній, не повинно бути водоростей, з якими, на жаль, хлор не завжди може впоратися. Якщо стінки басейну покриваються слизовим нальотом, відбувається помутніння води, і ви відчуваєте неприємний запах – це все органічне забруднення. Для боротьби з водоростями у воду додають препарати, що містять альгіциди. Вони не дають клітинам цієї групи організмів ділитися та розмножуватися.

 

5 етап – флокуляція

Флокуляція – це процес додавання сполучних речовин до води. Додавати такі речовини потрібно постійно, тому що у воді часто присутні дрібні зважені часточки, які не видно при денному світлі, проте добре помітні під штучним світлом. Звичайним піщаним фільтром вони не затримуються. Флокулянти збирають дрібні частинки суспензії у великі пластівці, що полегшує їх фільтрацію.

купить плёнку для бассейна | бассейн киев купить | купить каркасный бассейн с фильтром | купить фонтан для пруда | фонтан для пруда | Интернет магазин E-Pool (Епул) - все для бассейна | Химия для бассейна с доставкой по Киеву и Украине | Оборудование для бассейна с доставкой по Киеву и Украине

Scroll Up